Aktualności

Dotarli na czas i zapobiegli tragedii

Data publikacji 16.03.2022

Policjanci z parczewskiej drogówki uratowali 25 – latka, który wyszedł z domu i próbował targnąć się na swoje życie. Tego typu interwencje należą do bardzo trudnych, a każda minuta ma ogromne znaczenie. Na szczęście mundurowi dotarli na czas. Mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę specjalistów.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, kiedy dyżurny otrzymał informacje, że 25 – letni mężczyzna wyszedł z mieszkania informując domowników, że idzie odebrać sobie życie. Przybyli do miejsca zamieszkania funkcjonariusze w rozmowie z rodziną ustalili, że 25 – latek może znajdować się w rejonie mostu przy ulicy Kolejowej w Parczewie. Dyżurny jednostki natychmiast skierował we wskazany obszar wszystkie będące w służbie patrole.

Tam jednak mundurowi nie znaleźli młodego mężczyzny.  Policjanci nawiązali kontakt ze znajomą zaginionego, która pokazała mundurowym treść otrzymanej od 25 latka wiadomości. Na zdjęciu przedstawiającym krzewy, zarośla i drzewa jeden z funkcjonariuszy rozpoznał miejsce,  w którym może znajdować się 25-latek.

Znakomita topografia miasta doprowadziła policjantów w drugi koniec miasta w rejon skrzyżowania ulic 11 Listopada oraz ulicy Kościuszki, gdzie polna droga prowadziła w rejon rzeki i mostu.

Mundurowi przeczesywali tamtejszy obszar wzdłuż rzeki świecąc latarkami. W pewnym momencie zauważyli, że światło latarki odbiło się od jakiegoś metalowego elementu. Natychmiast pobiegli w głąb leśnych zarośli. Zobaczyli tam młodego mężczyznę, który był o krok od targnięcia się na swoje życie. Na szyi miał założoną pętlę.  

Policjanci natychmiast  oswobodzili desperata. Mężczyzna był przytomny.  aNa miejsce wezwano załogę karetki pogotowia.  Do czasu przyjazdu karetki policjanci stale monitorowali funkcje życiowe 25 – latka. Później mężczyzna został oddany pod opiekę medyków.

Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć słabsze chwile. Kiedy nie możemy sobie poradzić z problemami, możemy zwrócić się do osób i instytucji, które  bezpłatnie i anonimowo pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123, telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111

starszy sierżant Ewelina Semeniuk

Powrót na górę strony