Aktualności

Policjanci zatrzymali wandala

Data publikacji 11.03.2022

Kryminalni z ryckiej komendy ustalili i zatrzymali 37-latka, który farbą pomalował ściany kościoła. Dodatkowo w jego mieszkaniu ujawnili amfetaminę. Mężczyzna odpowie za obrazę uczuć religijnych innych osób i znieważenie przedmiotu czci religijnej oraz za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Wczoraj rano policjanci ryckiej komendy otrzymali zgłoszenie o  uszkodzeniu elewacji Kościoła Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach. Policjanci na miejscu wykonali oględziny z których wynikało, że na ceglanej elewacji kościoła znajdują się namalowane farbą napisy, które obrażają uczucia religijne innych osób.

Kryminalni szybko ustalili i zatrzymali do sprawy 37-letniego mieszkańca gminy Ryki. Dziś dokonali  przeszukania w jego miejscu zamieszkania, gdzie ujawnili  pudełko z farbą odpowiadająca kolorowi  farby użytej do pomalowania kościoła. Odnaleźli również plastikowe pudełka i woreczki z zawartością białego proszku.  Po przeprowadzonym badaniu testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczony proszek to amfetamina. Z zabezpieczonych narkotyków można by sporządzić blisko 250 porcji dilerskich amfetaminy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już wkrótce zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty za obrazę uczuć religijnych innych osób i posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach. Policja i Prokuratura będą wnioskować o tymczasowy areszt.  

37-latek  jest dobrze znany Policji. W przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Za dokonane  przestępstwa może grozić mu  do 10 lat więzienia.

starszy aspirant Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony