Aktualności

Dbamy o bezpieczeństwo na granicy!

Data publikacji 01.03.2022

Nie otrzymaliśmy potwierdzonych zgłoszeń o osobach, które miałyby wykorzystywać trudną sytuację naszych sąsiadów uciekających przed wojną. Reagujemy na bieżąco również na sygnały pojawiające się w przestrzeni medialnej także poprzez policjantów ze służby kryminalnej. Pomagamy uchodźcom na granicy w różny sposób ale przede wszystkich zapewniamy bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że zwłaszcza w tym czasie mogą pojawiać się niesprawdzone informacje czy wręcz fake newsy, dlatego dobrze jest przekazywać i powielać tylko informacje sprawdzone i pochodzące z oficjalnych źródeł.

 

Film Przejscie_Graniczne_w_Dolhobyczowie.mp4

Pobierz plik Przejscie_Graniczne_w_Dolhobyczowie.mp4 (format mp4 - rozmiar 24.48 MB)

Deskrypcja filmu przejście graniczne w Dołhobyczowie.

Nie wykluczamy, że nawet w takiej sytuacji jaką mamy obecnie, czyli tłumy uchodźców uciekających przed wojną i ogromną pomoc ze strony władz, służb ale co warte podkreślenia całego społeczeństwa – mogą znaleźć się osoby, które będą chciały to wykorzystać i zarobić na cudzym nieszczęściu.

Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić, że doszło do takich sytuacji jak próba nielegalnego zarobku na obywatelach Ukrainy lub innych form wykorzystania takich osób.

Reagujemy jednak na każde sygnały, także te pojawiające się na portalach internetowych. Poza umundurowanymi policjantami służb prewencji na granicy obecni są także policjanci pionu kryminalnego. To oni na bieżąco prowadzą działania i rozpoznanie, aby przeciwdziałać takim sytuacjom.

Z naszych doświadczeń i obeserwacji obecnej sytuacji na granicy wynika, że obywatele oferują rzeczywistą i realną pomoc sąsiadom z Ukrainy.

Pamiętajmy, że zwłaszcza w tym czasie mogą pojawiać się niesprawdzone informacje, czy wręcz fake newsy, dlatego dobrze jest przekazywać i powielać  tylko informacje sprawdzone i pochodzące z oficjalnych źródeł.
 

Rzecznik Prasowy
KWP w Lublinie
kom. Andrzej Fijołek

Powrót na górę strony