Aktualności

Tymczasowy areszt dla 18-latka za pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu

Data publikacji 27.01.2022

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 18-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny, który podejrzany jest o pobicie 31-latka przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Mężczyzna był już wcześniej notowany. Zgodnie z przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w lokalu w centrum Chełma. 31-latek, który zwrócił uwagę za niewłaściwe zachowanie młodym mężczyznom, został przez nich zaatakowany i pobity. Jak się okazało jeden z nich posługiwał się przy tym niebezpiecznym przedmiotem przypominającym siekierę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie nadal pozostaje pod opieką lekarzy. Napastnicy zaraz po tym opuścili lokal.

Chełmscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców, którymi okazali się dwaj mieszkańcy gminy Rejowiec Fabryczny w wieku 17 i 18-lat. Obaj byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz wolności. Wobec starszego funkcjonariusze wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Z kolei wobec młodszego zastosowano dozór Policji.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż
 

Powrót na górę strony