Aktualności

Kierująca skodą potrąciła przechodzącą przez przejście 77 latkę

Data publikacji 14.01.2022

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj po południu na ulicy Lubelskiej w Opolu Lubelskim. Kierująca skodą 52 letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. 77 latka z dotkliwymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierująca skodą była trzeźwa. Apelujemy o ostrożną jazdę.


Wczoraj tuż przed godziną 18.00 dyżurny opolskiej Policji został powiadomiony o tym, że na ulicy Lubelskiej w Opolu Lubelskim doszło do potrącenia przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia była kierująca samochodem skoda 52 letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego. Kobieta wjechała na przejście, na którym znajdowała się 77 latka doprowadzając do jej potrącenia. Piesza z dotkliwymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca pojazdem była trzeźwa. Policjanci wykonują czynności, które pozwolą ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o rozważną, odpowiedzialną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na okolice przejść dla pieszych. Przypominamy, że pieszy z zamiarem wejścia na przejście ma pierwszeństwo przed samochodem, Zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący pojazdem musi zachować szczególną ostrożność, a więc m.in. każdorazowo zredukować prędkość, tak aby móc swobodnie się zatrzymać, nie narażając na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony