Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, niedawno stracił prawo jazdy

Data publikacji 14.01.2022

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 63 – latkowi, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że niedawno stracił już prawo jazdy za inne przewinienia w ruchu drogowym. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy w miejscowości Łopiennik Podleśny próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego citroenem w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem drogowym. Mężczyzna nie zastosował się do zakazu wyprzedzania. Kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszył do ucieczki. Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, był trzeźwy.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że 63 – letni mieszkaniec gminy Fajsławice niedawno stracił prawo jazdy w związku z innymi przewinieniami w ruchu drogowym.

Teraz kierowca citroena będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za inne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie ucieczki od mundurowych.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i przypominają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych, którzy swoją jazdą stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony