Aktualności

Nowi funkcjonariusze w lubelskim garnizonie

Data publikacji 10.01.2022

Kolejni policjanci zasilili lubelski garnizon Policji. W szeregi naszej formacji wstąpiło 49 nowych funkcjonariuszy. Dziś trzynastu z nich złożyło ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Młodzi stróże prawa z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – nadinspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe.

Nowi funkcjonariusze w granatowych mundurach stoją obok siebie w sali konferencyjnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

49 funkcjonariuszy zostało przyjętych jeszcze w grudniowym naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 25 mężczyzn i 24 kobiety. W całym 2021 roku do służby w naszym garnizonie wstąpiło 162 policjantów. Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania przyjętych do służby stróżów prawa mają skromniejszy charakter i odbywają się w macierzystych jednostkach.

Zdjęcie przedstawia trzy osoby od lewej kapelan lubelskiej policji ksiądz Bogdan Zagórski następnie nadinsp. Artur Bielecki i aspirant sztabowy Artur Garbacz.

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło trzynastu nowych funkcjonariuszy. "Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta ślubuję...” – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki. Młodych funkcjonariuszy powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk Komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

Nowa policjantka ślubuje z uniesioną prawą dłonią na Sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

nadinsp. Artur Bielecki zwraca się do nowych funkcjonariuszy. W drugim planie widać kapelana lubelskiej policji księdza Bogdana Zagórskiego.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Lubartowie, Łukowie, Łęcznej, Opolu Lubelskim, Parczewie, Puławach, Rykach, Świdniku, Oddziale Prewencji Policji w Lublinie i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Komendant Artur Bielecki wręcza legitymację nowym policjantom.

Informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór, można uzyskać w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ulicy Narutowicza 73, pod numerem 47 811-46-55.

Komendtant Artur Bielecki rozmawia z nowymi policjantami.

Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Policji!

Więcej zdjęć z uroczystości ślubowania nowych funkcjonariuszy>>>

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

Powrót na górę strony