Aktualności

Policjanci uratowali 31-letniego mężczyznę

Data publikacji 07.01.2022

Szybkie i dynamiczne działania świdnickich policjantów doprowadziły do uratowania życia mężczyzny, który leżał na torowisku. W oddali widać było już światła nadjeżdżającego pociągu. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. Funkcjonariusze w ostatniej chwili usunęli siłowo mężczyznę przed nadjeżdżającym pociągiem.

Wczoraj po godzinie 21:30 dyżurny świdnickiej policji otrzymał informację, że na torowisku na terenie miasta znajduje się mężczyzna, który chce targnąć się na życie. Dyżurny skontaktował się telefonicznie z mężczyzną i ustalił, gdzie może się on znajdować. Niezwłocznie w wyznaczone miejsce skierowano patrole policji oraz straży miejskiej. Policjanci patrolując pieszo szlak kolejowy zauważyli mężczyznę, który leżał w poprzek torowiska. W oddali widać było już światła nadjeżdżającego pociągu. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów. Gdy podbiegli do mężczyzny konieczne było siłowe usunięcie go ze szlaku kolejowego.

Okazało się, że mężczyzną tym jest 31-latek z Lublina. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do szpitala na badania, a następnie do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami.

Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14:00-22:00)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę).

starszy aspirant Elwira Domaradzka 

Powrót na górę strony