Aktualności

Z promilami za kierownicą w Nowy Rok

Data publikacji 03.01.2022

Ponad 3,5 promila alkoholu miał 32-latek z Włodawy zatrzymany przez policjantów w Nowy Rok. Mężczyzna mimo tego, że był kompletnie pijany, usiadł za kierownicę swojego passata. Na dodatek już wcześniej stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia. Alkohol stanowi przyczynę wielu poważnych wypadków na drodze, dlatego apelujemy, aby stanowczo reagować widząc pijanego kierowcę.

W sobotnie popołudnie dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic we Włodawie może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Policjanci pojechali we wskazany rejon i zatrzymali do kontroli kierowcę passata, 32-letniego włodawianina. Jak wykazało badanie alkomatem mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Na dodatek mundurowi ustalili, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Grozi mu do 2 lat więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami. Pamiętajmy, że alkohol stanowi przyczynę wielu poważnych wypadków drogowych. Zmienia naszą świadomość, spowalnia reakcję, zaburza koordynację i koncentrację, zawęża pole widzenia. Apelujemy, aby widząc pijanego za kierownicą natychmiast reagować i powiadamiać o tym służby. Takim zachowaniem możemy uchronić czyjeś życie i zdrowie oraz mamy wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze.

 

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz

Powrót na górę strony