Aktualności

Kolejny rok ze Szlachetną Paczką

Data publikacji 13.12.2021

W Białce miał miejsce finał Szlachetniej Paczki, do której przyłączyli się pracownicy cywilni i funkcjonariusze parczewskiej komendy wspólnie z placówkami oświatowymi i kulturowymi gminy Siemień. Zebrane w komendzie środki finansowe zostały przeznaczone dla trzyosobowej rodziny na zakup zgłoszonych przez nią potrzeb.

Parczewscy mundurowi oraz pracownicy cywilni maja dobre serca, szczere chęci i z ogromnym zaangażowaniem przyłączają się do różnego rodzaju akcji niesienia pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Tak też i tym razem nie zawiedli - wzięli udział w Szlachetnej Paczce, która co roku organizowana jest w naszym powiecie.

Parczewska Policja wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Siemieniu oraz Szkołami Podstawowymi w Siemieniu, Juliopolu i Gródku Szlacheckim sprawiła, że pomoc trafiła do rodziny z terenu gminy Podedwórze.  Dzięki hojności darczyńców trzyosobowa rodzina, w której dwoje dzieci opiekują się schorowaną matką otrzymała z rąk wolontariuszki Diany Hetman zgłoszone przez rodzinę zapotrzebowanie na rzeczy materialne. Cel był jeden - poprawa funkcjonowania w codzienności i sprawienie, że na twarzach pojawią się uśmiechy.

Oprócz zgłoszonych przez rodzinę przedmiotów - kurtki zimowej z akcesoriami, butów sportowych, ścierek kuchennych, ręczników łazienkowych, żelazka do prasowania oraz siekiery do rąbania drewna opałowego, na ręce rodziny zostały przekazane środki czystości, chemia, artykuły spożywcze z długą datą przydatności do spożycia, firanki oraz 2 rowery górskie.

W tym roku magazyn główny Szlachetnej Paczki został umieszczony w miejscowości Białka w ośrodku „Kropelka”, gdzie wszystkie wcześniej spakowane przez mundurowych i wolontariuszy paczki zostały przywiezione, aby w sobotę i niedzielę za ich pośrednictwem mogły trafić do konkretnych rodzin. Tam też parczewska Policja otrzymała z rąk lidera Szlachetnej Paczki Pani Anety Szewczyk otrzymała podziękowania za udział w Szlachetnej Paczce.

Dziękujemy za okazaną pomoc i współpracę wszystkim, którzy się zaangażowali i poświecili swój czas.

starszy sierżant Ewelina Semeniuk

Powrót na górę strony