Aktualności

Wymusiła pierwszeństwo na skrzyżowaniu

Data publikacji 01.12.2021

Na drodze krajowej numer 63 w miejscowości Bojanówka doszło do zderzenia dwóch osobówek. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznali kierujący, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zderzenia było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez 32-letnią kierującą volkswagenem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na drodze krajowej numer 63 w miejscowości Bojanówka, gmina Wohyń. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze radzyńskiej drogówki kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Passat, 32-letnia mieszkanka gminy Wohyń na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Wisznic kierującemu audi, doprowadzając do zderzenia. Audi podróżował 64-letni, mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, który jak się okazało w trakcie wykonywanych czynności nie posiadał uprawnień do kierowania.

W wyniku zderzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafili kierujący. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości.

Mundurowi po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

aspirant Piotr Mucha

Powrót na górę strony