Aktualności

Zgubił się wracając ze spotkania, pomógł mu dyżurny

Data publikacji 01.12.2021

Oficer dyżurny krasnostawskiej komendy pomógł mężczyźnie, który zabłądził wracając pieszo ze spotkania towarzyskiego. Natychmiast po otrzymaniu informacji o zaginięciu 18-latka nawiązał z nim kontakt telefoniczny i pomógł dojść do najbliższych zabudowań mieszkalnych, co pozwoliło na ustalenie jego lokalizacji i udzielenie pomocy.

Do tej nietypowej interwencji doszło w minioną niedzielę w nocy. Dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 18-latka, który prawdopodobnie pieszo, sam wraca ze spotkania towarzyskiego z miejscowości w gminie Skierbieszów do miejsca zamieszkania na terenie gminy Izbica. Ze zgłoszenia wynikało, że jest pod działaniem alkoholu, ma na sobie skąpe ubranie i po drodze stracił orientację w terenie.

Służbę na stanowisku kierowania pełnił aspirant sztabowy Piotr Stręfner, który natychmiast nawiązał kontakt telefoniczny z 18-latkiem. Tak poprowadził rozmowę, że skierował zagubionego do najbliższych zabudowań, kazał mu zapukać do drzwi pierwszego napotkanego mieszkania, polecił przekazać telefon osobie, która otworzyła drzwi. Następnie szybko wytłumaczył całą sytuację i polecił właścicielowi posesji zaopiekować się wychłodzonym chłopakiem. W tym samym czasie ustalił, gdzie znajduje się zaginiony i od razu w to miejsce skierował patrol.

Cała interwencja zakończyła się szczęśliwie i 18-latek trafił pod opiekę rodziny. Na szczęście nic mu się nie stało.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony