Aktualności

Wybił okna w zakrystii, jest już w rękach policjantów

Data publikacji 30.11.2021

Policjanci zatrzymali 18 – letniego mieszkańca Łęcznej, który wybił szyby w oknach zakrystii na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej. Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że na koncie młodego mężczyzny jest również zniszczenie kloszy do lamp oraz oczek oświetleniowych na szkodę tej parafii. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wybicia okien na terenie parafii pod wezwaniem świętej Mari Magdaleny w Łęcznej. Po otrzymanym sygnale na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze. Jak się okazało wandal wybił dwie szyby w pomieszczeniach zakrystii. Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 złotych. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wykonali między innymi oględziny i zabezpieczyli monitoring. 

Zajmujący się tym zgłoszeniem funkcjonariusze na podstawie zebranych w sprawie informacji, ustaleń, a także współpracy z księżmi wytypowali sprawcę. Okazał się nim 18 – letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna został zatrzymany a następnie przewieziony do policyjnej celi.

Jak ustalili stróże prawa na jego koncie znajduje się również zniszczenie 3 kloszy do lamp oraz 3 oczek oświetleniowych, również na szkodę tej samej parafii. Tego czynu mężczyzna dokonał w połowie listopada. Wówczas straty oszacowano na kwotę 500 złotych. Mężczyzna odpowie również za zniszczenie plakatów, które znajdowały się na szybie przy wejściu do domu parafialnego parafii pod wezwaniem świętej Barbary w Łęcznej.18 – latek za popełnione wykroczenia usłyszał już zarzuty.

Dzisiaj z kolei policjanci przedstawią mu zarzut uszkodzenia mienia poprzez wybicie szyb. Za ten czyn zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony