Aktualności

Wznowiony ruch pociągów na trasie Lubartów-Bezwola. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Data publikacji 29.11.2021

Już od 3 grudnia ruszą pierwsze pociągi na trasie Lubartów- Bezwola. Apelujemy o uwagę i czujność, gdyż wznowiony ruch pociągów wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu drogowego. Przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas przejeżdżania przejazdów i przejść kolejowych a także poruszania się w ich bliskiej odległości. Pamiętajmy o stosowaniu się do oznakowania!

Przejazdy kolejowo-drogowe, czyli skrzyżowania linii kolejowych z drogami kołowymi w jednym poziomie, stanowią jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w systemie kolejowym pod względem bezpieczeństwa. To tam występuje ścisła interakcja między dwoma rodzajami transportu – kolejowego i drogowego, których specyfika tworzy warunki do występowania zwiększonej liczby wypadków.

Zgodnie z ostatnimi informacjami, które wpłynęły od Polskich Linii Kolejowych, od 3 grudnia ruszają pierwsze jazdy zapoznawcze, na nowej infrastrukturze kolejowej na terenie naszego powiatu. Przypominamy o stosowaniu się do obowiązującego oznakowania drogowego. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i wzmożonej uwagi podczas przejeżdżania przejazdów i przejść kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych. Zawsze upewnijmy się kilkukrotnie, czy na pewno możemy bezpiecznie pokonać dany odcinek drogi.

starszy sierżant Jagoda Stanicka

Powrót na górę strony