Aktualności

Jak zabezpieczyć mieszkanie lub dom przed włamaniem?

Data publikacji 25.11.2021

Przed nami okres wyprzedaży, przedświątecznych zakupów i związanej z tym uśpionej czujności. To dobra okazja dla przestępców, którzy korzystając z naszej nieobecności w domu, mogą okradać miejsca naszego zamieszkania. Policjanci apelują o ostrożność!

Biłgorajscy policjanci apelują o  więc o wzmożenie uwagi i czujność sąsiedzką. Zwracajmy szczególną uwagę na obce osoby wchodzące na nasze posesje i oferujące do sprzedaży różnego rodzaju produkty lub usługi. Starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów takich jak kolor i marka samochodu, numer rejestracyjny wygląd osób i strój.

Nie wpuszczajmy nieznanych nam osób do domów i mieszkań. Zmieńmy swoje nawyki - nie chowajmy kluczy pod wycieraczką czy doniczką przed wejściem do domu. Nie zostawiajmy uchylonych okien na niższych piętrach budynków jeśli planujemy wyjazd. Pamiętajmy, że złodzieje bardzo często wcześniej obserwują swoje ofiary i doskonale znają nasze przyzwyczajenia.

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Tacy ludzie podszywają się pod pracowników rozmaitych instytucji i próbują okraść lub oszukać szczególnie osoby starsze i samotne. Dlatego też apelujemy szczególnie do tej grupy osób, by nie wpuszczały do mieszkań nieznajomych. Nie należy pochopnie i w pośpiechu podpisywać przedstawianych dokumentów, czy przekazywać nieznajomym pieniędzy.

Pamiętajmy jeśli zauważymy obce osoby, które pod pretekstem oferowania usług lub towarów próbują wejść do naszego domu lub mieszkania samotnie mieszkającego sąsiada czy sąsiadki nie czekajmy aż zostaniemy oszukani lub okradzeni tylko dzwońmy na numery alarmowe 112 lub 997.

młodszy aspirant Joanna Klimek

 

Powrót na górę strony