Aktualności

Spotkanie z kursantami szkoły jazdy

Data publikacji 18.11.2021

Policjantka parczewskiej komendy spotkała się z kursantami szkoły jazdy Autopol To pierwsze tego typu spotkanie mające na celu zwróceni uwagi kandydatów na kierowców na największe zagrożenia i najbardziej niebezpieczne zjawiska, z jakimi mogą się spotkać za kierownicą.

Spotkania z kursantami szkół nauki jazdy  obok pogadanek z seniorami czy młodzieżą to kolejna nowa forma profilaktyki społecznej stosowana przez Policję. Stróże prawa dążą do tego, by od samego początku kształcić w adeptach nauki jazdy dobre nawyki.

Główna idea wizyty opierała się na:

-przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego

-podniesienie świadomości adeptów na sankcje karne grożące podczas popełniania przestępstw i wykroczeń na drodze 

- propagowanie trzeźwości za kółkiem

-wyeliminowanie przypadków prowadzenia pojazdów pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych na polskich drogach

W czasie spotkania z kursantami szkoły jazdy Autopol przy ulicy Polnej w Parczewie, poruszano problem zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców, którzy stają się nowymi uczestnikami ruchu drogowego. W ostatnim czasie stanowczo wzrosła ilość wypadków spowodowanych ich nieodpowiedzialnością oraz brawurą.

Policjantka omówiła od strony prawnej kwestie związane ze spożywaniem alkoholu, zażywaniem narkotyków czy substancji psychotropowych. Wskazała cechy pozwalające odróżnić wykroczenie od przestępstwa w odniesieniu do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i innych substancji o podobnym działaniu.

Przestrzegała także przed sankcjami, jakimi zagrożone jest używanie substancji psychoaktywnych i prowadzenie pojazdów po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości w zależności od jego stężenia i wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów.

st. sierż. Ewelina Semeniuk

Powrót na górę strony