Aktualności

Wspólnie z artystami i sportowcami promujemy noszenie odblasków!

Data publikacji 17.11.2021

Zachęcamy pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Jesienią i zimą, dzień jest krótszy, a warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Piesi na drogach stają się słabo widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Naszą akcje wspierają lubelscy artyści i sportowcy. Oni już zaprezentowali swoje odblaski, czekamy na Was.

 

Film Odblaski_Ratuja_Zycie.mp4

Pobierz plik Odblaski_Ratuja_Zycie.mp4 (format mp4 - rozmiar 12.11 MB)

 

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego,  dzięki czemu prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania. Osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy  na właściwą reakcję.

Piłkarki ręczne MKS Lublin

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji pn. „Odblaski ratują życie”. Na Facebooku pokazujemy zdjęcia z odblaskami i zachęcamy do zamieszczania takich zdjęć. Poprzez taki gest można przypomnieć swoim znajomym o korzystaniu z elementów odblaskowych.

Zawodnicy piłki nożnej Motoru Lublin.

Naszą akcje wspierają artyści i sportowcy. Oni już zaprezentowali swoje odblaski, czekamy na Was.

Szymon Ładniak kierowca wyścigowy.

Realizacja akcji promującej noszenie odblasków, do której właczyli się lubelscy artyści i sportowcy była możliwa dzięki zaangażowaniu policjantów ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.  

 

Komisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy

KWP w Lublinie

Powrót na górę strony