Aktualności

Policjanci prowadzą kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń

Data publikacji 15.11.2021

Policjanci kontrolują galerie i sklepy wielkopowierzchniowe pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych. Funkcjonariusze wspierani przez inspektorów sanepidu sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący liczby osób w sklepach. Tylko przez ostatni weekend mundurowi z Lublina ujawnili ponad 200 wykroczeń i wystawili 144 mandaty karne.

Policjanci idą w jednym z centrum handlowym w Lublinie i prowadzą kontrole.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych oraz kinach, teatrach i lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Przede wszystkim wymagane jest zakrywaniu ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby klientów w poszczególnych miejscach.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, policjanci przy wsparciu inspektorów sanepidu prowadzą wzmożone kontrole. Patrole można spotkać o różnych porach w sklepach, czy galeriach handlowych. Tylko przez ostatni weekend (od piątku do niedzieli) mundurowi z KMP w Lublinie ujawnili 211 wykroczeń związanych z brakiem maseczki. 144 osoby zostały ukarane mandatem karnym. Sprawą kolejnych 15 osób zajmie się sąd. Wobec 52 osób zastosowano pouczenie.  

W ostatnich dniach kontrole placówek handlowych prowadzili policjanci również na terenie Krasnegostawu.  Wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krasnymstawie kontrolowali sklepy, galerię handlowa oraz środki transportu publicznego. Mundurowi zwracali uwagę i reagowali wobec osób, które nie stosowali się do przepisów dotyczących obowiązku zakrywania ust i nosa.

Po raz kolejny apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominamy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń policjanci osoby niestosujące się do ograniczeń mogą ukarać mandatem, skierować sprawę do sądu lub przekazać sprawę do sanepidu, który nakłady kary administracyjne.

komisarz Kamil Gołębiowski

młodszy aspirant Jolanta Babicz

 

  • policjant i pracownik stacji sanitarno - epidemiologicznej prowadzą kontrole placówki handlowej
  • policjant w trakcie kontroli w placówce handlowej
  • Policjanci prowadzą kontrole w jednym z centrum handlowych w Lublinie.
Powrót na górę strony