Aktualności

Policjant wracając ze służby zatrzymał traktorzystę z 3 promilami i bez prawa jazdy

Data publikacji 14.10.2021

Policjant z Posterunku Policji w Dołhobyczowie wracając po służbie do domu zauważył traktorzystę, który jechał „wężykiem”. Zawrócił i zatrzymał kierującego ciągnikiem. Jak się okazało 44-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Tłumaczył, że jechał pożyczyć przyczepę od sąsiada.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16:00 na terenie gminy Dołhobyczów. Policjant z tamtejszego posterunku policji wracał po służbie do domu. Nagle na jezdni zauważył ciągnik rolniczy, który jechał tak zwanym „wężykiem”. Kiedy wyprzedził pojazd za kierownicą zobaczył znanego mu 44-letniego mieszkańca gminy Dołhobyczów. Wiedział, że mężczyzna nadużywa alkoholu w związku z tym postanowił go zatrzymać.

Zawrócił pojazd i w bezpiecznym miejscu zatrzymał traktorzystę. Na miejsce wezwał umundurowany patrol policji, który sprawdził stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało 44-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. A po sprawdzeniu pojazdu ujawniono także ingerencje we wskazanie drogomierza. Zatrzymany mieszkaniec gminy Dołhobyczów tłumaczył policjantom, że jechał pożyczyć przyczepę od sąsiada.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Powrót na górę strony