Aktualności

Przypominamy o obostrzeniach - dezynfekcja, dystans, maseczki!

Data publikacji 26.10.2021

Obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej cały czas obowiązuje. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, kina, szpitale, zakłady pracy, budynki użyteczności publicznej. Policjanci podczas patrolu na bieżąco reagują i sprawdzają przestrzeganie przepisów. Osoby nie stosujące się do ograniczeń muszą liczyć się konsekwencjami prawnymi.

W ostatnim czasie to w naszym województwie odnotowuje się najwięcej przypadków zakażeń Sars-CoV-2. Tylko wspólnymi siłami - medyków, służb mundurowych, ale przede wszystkim dojrzałego i odpowiedzialnego społeczeństwa - możemy taką sytuację zmienić.
Odpowiedzialne zachowania w czasie pandemi, to takie jak chociażby zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja.

Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej jest obowiązkowe. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, kina, szpitale, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej. Policjanci podczas patrolu na bieżąco reagują i sprawdzają przestrzeganie przepisów. Osoby nie stosujące się do ograniczeń muszą liczyć się konsekwencjami prawnymi. Tylko w ciągu pierwszych dni października br., policjanci nałożyli 434 mandaty karne i sporządzili 31 wniosków do sądu o ukaranie.

Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Rzecznik Prasowy
KWP w Lublinie
kom. Andrzej Fijołek

Powrót na górę strony