Aktualności

Autokar stanął w płomieniach w centrum miasta

Data publikacji 07.10.2021

Autokar przewożący 31 osób stanął w płomieniach w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Na miejsce zostali wysłani policjanci i strażacy, którzy ugasili płonący autokar. Jak ustalili policjanci autokarem podróżowali obywatele Ukrainy na trasie Słupsk – Tarnopol. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

 

Film Film_autokar_w_plomieniach.mp4

Pobierz plik Film_autokar_w_plomieniach.mp4 (format mp4 - rozmiar 37.53 MB)

Deskrypcja filmu autokar w płomieniach.

Wczoraj około godziny 23:35 podczas jazdy ulicą Zamojską w Tomaszowie Lubelskim autokar marki Van Hool zapalił się i momentalnie stanął w płomieniach. Na szczęście kierujący w porę zdążył zatrzymać się i tuż przed tym jak ogień zajął pojazd, pasażerowie zdążyli opuścić autokar. Na miejsce zostali wysłani policjanci i strażacy, którzy ugasili płonący autokar. 
Jak ustalili policjanci autokarem podróżowali obywatele Ukrainy: 2 kierowców i 29 pasażerów na trasie Słupsk – Tarnopol. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej. 
Wstępną przyczyną samozapłonu było zablokowanie i rozgrzanie układu hamulcowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu wykonania czynności oraz zorganizowali objazdy. Droga w tym miejscu była zablokowana do wczesnych godzin porannych.  

Zdjęcie płonącego autokaru.

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska 

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu_autokar_w_plomieniach.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu_autokar_w_plomieniach.mp3 (format mp3 - rozmiar 819.7 KB)

Powrót na górę strony