Aktualności

Związał ręce taśmą i ukradł ponad 2 tysiące złotych

Data publikacji 21.09.2021

Policjanci wystąpili z wnioskiem o areszt dla 35-latka, który wykręcił i związał ręce taśmą 71-latkowi z gminy Urszulin, a następnie ukradł mu ponad 2 tysiące złotych. Mężczyzna miał pomagać przy naprawie dachu seniorowi. Ponieważ 35-latek za rozbój będzie odpowiadał w warunkach recydywy, grozić mu może nawet do 18 lat więzienia.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Urszulinie zgłosił się 71-latek, który powiadomił mundurowych o rozboju. Do przestępstwa miało dojść dzień wcześniej, kiedy 35-letni mężczyzna zaproponował seniorowi pomoc przy naprawie dachu. Podczas ustalania szczegółów mieszkaniec gminy Urszulin postanowił dać pracownikowi zaliczkę wyciągając pieniądze w kwocie 2300 złotych. Wtedy 35-latek miał złapać go za ręce, wykręcić i związać z przodu taśmą. Następnie wyrwał mu pieniądze i wybiegł z domu.

Włodawscy i urszulińscy kryminalni zajęli się tą sprawą i ustalili miejsce przebywania złodzieja. Podczas przeszukania policjanci znaleźli pieniądze w kwocie ponad 1500 złotych pochodzące z rozboju. Mundurowi zabezpieczyli je i zatrzymali 35-latka. Wczoraj urszulińscy śledczy na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego przedstawili mu zarzut rozboju.

Mężczyzna dzisiaj będzie doprowadzany do prokuratury. Może mu grozić nawet do 18 lat więzienia, ponieważ był już karany za podobne przestępstwa.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz

Powrót na górę strony