Aktualności

Chciał otruć się gazem. Uratowali go policjanci

Data publikacji 20.09.2021

Policjanci z Komisariatu w Siedliszczu uratowali desperata, który w niedzielny wieczór chciał targnąć się na swoje życie. 60 latek odkręcił w domu gaz, którym chciał się otruć. Na szczęście mundurowi zareagowali błyskawicznie. Odcięli dopływ gazu i udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. 60-latek został zabrany do szpitala na obserwację.

Wczoraj wieczorem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie z informacją, że mężczyzna usiłuje popełnić samobójstwo poprzez otrucie się gazem. Zgłaszająca otrzymała smsa,  z którego wynikało, że 60 latek odkręcił gaz z zamiarem targnięcia się na swoje życie.

Policjanci z Siedliszcza natychmiast pojechali sprawdzić, czy mężczyźnie nic nie zagraża. Mieszkanie było zamknięte i pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał drzwi.

Funkcjonariusze obeszli dom dookoła celem sprawdzenia,czy jest ktoś w środku. Przez okno zobaczyli leżącego na podłodze mężczyznę. Wybili okno i weszli do środka. W całym domu czuć było gaz. Policjanci natychmiast odłączyli dopływ gazu i udzielili pomocy nieprzytomnemu desperatowi.

Na miejsce mundurowi wezwali karetkę pogotowia i straż pożarną. 60-latek odzyskał przytomność. Został zabrany do szpitala na obserwację.

 

starszy sierżant Angelika Głąb-Kunysz

Powrót na górę strony