Aktualności

Na drzewie zawiesił pętlę, a w ręku trzymał nóż. Policjanci uratowali desperata

Data publikacji 18.09.2021

Natychmiastowa reakcja, perfekcyjna współpraca i zdecydowane działania policjantów pozwoliły uratować życie 58-latkowi, który w chwili słabości próbował targnąć się na własne życie. Mężczyzna w lesie zawiesił na drzewie pętlę, a w ręku trzymał nóż. Mundurowi błyskawicznie obezwładnili desperata i wezwali na miejsce służby medyczne. Jak się okazało 58-latek w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

W czwartek wieczorem dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące 58-letniego mężczyzny, który na terenie gminy Żółkiewka zamierza targnąć się na własne życie. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna znajduje się w kompleksie leśnym. Pełniący tego dnia służbę na stanowisku dowodzenia nadkomisarz Andrzej Kafarski natychmiast skontaktował się z sołtysem, który bardzo dobrze orientował się w terenie i pomógł ustalić, gdzie znajduje się desperat. Jednocześnie we wskazane miejsce skierował policjantów.

Funkcjonariusze zdążyli w ostatniej chwili, mężczyzna na gałęzi powiesił już sznurek z pętlą, a w ręku trzymał nóż grożąc, że zrobi sobie krzywdę. Policjanci błyskawicznie obezwładnili desperata i wezwali na miejsce służby medyczne. Jak się okazało mieszkaniec gminy Żółkiewka w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci ustalają teraz okoliczności tego zdarzenia. Pamiętajmy, że zawsze jest wyjście z każdej sytuacji, nawet jeżeli wydaje się nam ona beznadziejna. Jest wiele osób i instytucji, które udzielą nam natychmiastowej pomocy i pomogą znaleźć rozwiązanie naszych problemów.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

 

Powrót na górę strony