Aktualności

Wyrobili nową kartę SIM i wyczyścili konto. Kto rozpoznaje oszusta?

Data publikacji 08.09.2021

Policjanci prowadzą sprawę kradzieży 300 000 złotych z konta mieszkanki powiatu lubartowskiego. Sprawcy wyrobili u operatora sieci komórkowej nową kartę sim i dzięki temu zatwierdzali operacje finansowe po włamaniu na jej konto. W wyniku szybko podjętych działań ponad 200 tysięcy złotych udało się odzyskać. Lubartowscy policjanci zatrzymali do sprawy 32-letnia mieszkankę Warszawy. Ustalili też, że część pieniędzy wypłacił mężczyzna w jednym z kantorów w Słupsku. Jego wizerunek został zarejestrowany przez monitoring. Osoby, które go rozpoznają prosimy o kontakt. Informację ,można przekazać anonimowo pod nr tel. 47 812 - 52 - 90 lub 112.

Do kradzieży pieniędzy z konta bankowego pokrzywdzonej doszło w maju tego roku. Na numer telefonu zgłaszającej przyszła wiadomość sms od operatora sieci, że zgodnie z dyspozycją operator przyjął zlecenie wymiany karty sim. Karta sim pokrzywdzonej została zdezaktywowana. W tym samym czasie zadzwoniła ona do banku w którym posiadała rachunki bankowe i została poinformowana o wypłacie środków z obu kont bankowych na łączną kwotę ponad 300 000 złotych. Kobieta natychmiast zgłosiła sprawę kradzieży w lubartowskiej komendzie.

W wyniku podjętych czynności została zatrzymana osoba na której dane osobowe zostało założone konto, gdzie środki zostały przelane. Jest to 32-letnia mieszkanka Warszawy. W wyniku szybko podjętych działań i czynności ponad 200 tysięcy złotych udało się odzyskać. W sprawie cały czas ustalane są kolejne nowe okoliczności i fakty.

 

Film Film poszukiwany sprawca kradzieży.

Opis filmu: Film poszukiwany sprawca kradzieży.

Pobierz plik Film poszukiwany sprawca kradzieży. (format mp4 - rozmiar 40.38 MB)

 

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu_poszukiwany_sprawca_kradziezy.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu_poszukiwany_sprawca_kradziezy.mp3 (format mp3 - rozmiar 619.49 KB)

Deskrypcja filmu poszukiwany sprawca kradzieży.

Osoby, które posiadają informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu danych osobowych lub informacje mogące ustalić miejsce przebywania mężczyzny proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie pod numerem telefonu: 47 81 252 90.

Policjanci apelują o zachowanie  czujności. Pamiętajmy, nigdy nie przekazujmy osobom postronnym naszych danych wrażliwych, takich jak: seria i numer dowodu osobistego, numer konta bankowego, nasz numer pesel i innych informacji, które mogłyby być wykorzystane w celu oszustwa. Każdą próbę oszustwa należy niezwłocznie zgłosić na Policję.

starszy sierżant Jagoda Stanicka


 

  • mężczyzna w czapce
  • mężczyzna
  • mężczyzna
Powrót na górę strony