Aktualności

Oszukany przy sprzedaży w Internecie

Data publikacji 19.08.2021

Łęczyńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o oszustwie na portalu ogłoszeniowym. 22-letni mieszkaniec gminy Cyców wystawił do sprzedaży głowice oświetleniowe. Zawierzył potencjalnemu klientowi, wszedł w przesłany przez niego link i postępował zgodnie z instrukcjami. Po podaniu danych wrażliwych swojej karty i bankowości internetowej z konta zgłaszającego zniknęło 1200 złotych. Pamiętajmy zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy.

Najpopularniejszy schemat oszustwa wygląda następująco: wystawiasz do sprzedaży przedmiot na jednym z portali ogłoszeniowych, kontaktuje się z Tobą za pomocą komunikatora internetowego potencjalny klient zainteresowany zakupem. Informuje, że zorganizuje dostawę na własny koszt. Następnie aby odebrać pieniądze za sprzedany towaru musisz wejść w przesłany od kupującego link. Zgodnie z instrukcją podajesz dane karty płatniczej, hasła do bankowości internetowej. Wówczas wpadasz w sidła oszusta i z Twojego konta znikają pieniądze.

W taki właśnie sposób ofiarą oszusta padł 22-letni mieszkaniec gminy Cyców. Mężczyzna wystawił do sprzedaży głowice oświetleniowe za kwotę 1700 złotych. Zawierzył potencjalnemu klientowi i zamiast zarobić na sprzedaży wystawionego towaru stracił z konta 1200 złotych.

Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy! Weryfikujmy kto i co do nas pisze. Na stronie serwisu ogłoszeniowego możemy przeczytać „Prowadź rozmowy w ramach czatu serwiwsu - tutaj są one bezpieczne. Nie klikaj w żadne zewnętrzne linki umożliwiające płatność. Używaj przycisku "Kup z Przesyłką" tylko na stronie ogłoszenia umieszczonego na portalu.

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony