Aktualności

VIII Pielgrzymka Rowerowa Policjantów na Jasną Górę

Data publikacji 20.07.2021

Dzisiaj ruszyła VIII Policyjna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. 35 rowerzystów wyjechało w drogę po mszy świętej odprawionej w archikatedrze lubelskiej. Podczas trwającej cztery dni podróży, rowerzyści pokonają ponad 350 kilometrów, by modlić się za policjantów przed obliczem Czarnej Madonny. Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisała się już do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów. Jest objęta patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Grupowe zdjęcie uczestników pielgrzymki rowerowej.

VIII Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę jest kolejnym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego oraz Kapelana Lubelskiej Policji – księdza Bogdana Zagórskiego.

Kapelan Lubelskiej Policji prowadzi msze.

Grupa 35 osób tworzących VIII Pielgrzymkę Rowerową Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę wyruszyła około godziny 10:00 spod Archikatedry Lubelskiej, gdzie odbyła się msza święta, która oficjalnie rozpoczęła pielgrzymkę.

Uczestnicy pielgrzymki w czasi mszy.

Cykliści ulicami miasta ruszyli w eskorcie swoich kolegów z ruchu drogowego. Podczas trwającej cztery dni podróży, rowerzyści pokonają ponad 350 kilometrów. Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisała się już do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów. Jest objęta patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Policjant na motocyklu prowadzi pielgrzymkę.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

  • Policjant i uczestnicy pielgrzymki w czasie mszy.
  • Uczestniczka pielgrzymki rowerowej szykuje się do podróży.
  • Uczestnik pielgrzymki rowerowej szykuje się do podróży.
  • Uczestniczka pielgrzymki rowerowej szykuje się do podróży.
  • Uczestnicy pielgrzymki rowerowej szykuje się do podróży.
  • Uczestnicy pielgrzymki rowerowej jadą ulicami Lublina za nimi jedzie radiowóz.
Powrót na górę strony