Aktualności

Odpowie za zabójstwo!

Data publikacji 14.07.2021

37 - latek zatrzymany za zabójstwo swojej byłej żony został dziś doprowadzony przez policjantów do prokuratury. Do zbrodni doszło w poniedziałek wieczorem w Lubartowie. 37 - latek na ulicy zaatakował kobietę i jej partnera. W wyniku ciosów zadanych nożem 38 - latka zmarła. Napastnik, który oddalił się z miejsca został zatrzymany przez lubartowskich policjantów.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38 - latka razem z 44 - letnim partnerem wyszła z domu na ulicę kilka minut przed godziną 20. W ich kierunku szedł 37 - latek krzycząc słowa wulgarne. Doszło do awantury podczas której 37 - latek wyciągnął nóż i zadał nim swojej byłej żonie kilka ciosów. Kobieta mimo przeprowadzonej reanimacji zmarła. Napastnik po walce z 44 - latkiem uciekł z miejsca.

Poinformowani o godzinie 20.13 policjanci zostali natychmiast skierowani na miejsce. Po informacji od mieszkańca, który wskazał kierunek ucieczki napastnika kilkanaście minut później zatrzymali mężczyznę. 37 - latek  skrył się w krzakach kilka ulic dalej. Na widok mundurowych udawał nieprzytomnego.

Zatrzymany 37- latek był w przeszłości karany za znęcanie nad żoną, oraz groźby karalne. Za oba te przestępstwa odbył wyroki więzienia. Dziś w prokuraturze usłyszał zarzuty zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzis zostanie wystosowany  wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Rzecznik Prasowy
KWP w Lublinie
komisarz Andrzej Fijołek

 

 

 

Powrót na górę strony