Aktualności

Dzielnicowy na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 11.07.2021

Dzielnicowy z IV Komisariatu Policji w Lublinie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz na ulicy Nałęczowskiej w Lublinie zauważył nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kierowcą okazał się 32-latek, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz.

Wczoraj przed godziną 16:00 na ulicy Nałęczowskiej w Lublinie uwagę dzielnicowego z IV Komisariatu Policji w Lublinie, który był w czasie wolnym od służby przykuł kierowca peugeota. Styl jego jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący tym pojazdem popełniał liczne wykroczenia drogowe. Mundurowy postanowił więc zatrzymać to auto, a kiedy okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę. O całym zdarzeniu poinformował Dyżurnego, który na miejsce przysłał patrol policji.

Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on samochodem osobowym po drodze publicznej mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu  w policyjnej bazie okazało się, że 32-latek ma zatrzymane prawo jazdy sądowym zakazem.  

Teraz za jazdę na podwójnym gazie i złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

Powrót na górę strony