Nowoczesne obiekty szkoleniowe lubelskiej Policji
Stale modernizujemy policyjne obiekty i budujemy nowe. Wyposażamy je w najnowszy sprzęt aby policjanci służąc mieszkańcom sami mieli komfortowe warunki pracy. Podobnie jest z obiektami, które są bazą do szkoleń samych funkcjonariuszy. To niezmiernie ważny element ponieważ sprawna policja to wyszkoleni i wykształceni policjanci.
Jednym z takich obiektów jest zmodernizowany budynek i plac z torami przeszkód oraz budynkiem do ćwiczeń taktycznych. Obiekt mieści się na działce przy innych policyjnych budynkach na ul. Grenadierów w Lublinie.
To na tym obiekcie obywały się ostatnie ćwiczenia policyjnych kontterrorystów oraz goprowców z użyciem policyjnego Black Hawka.
Zakres inwestycji obejmował termomodernizację i przebudowę budynku po byłej izbie chorych na budynek dydaktyczno-sportowy przeznaczony na potrzeby szkoleniowe policjantów i pracowników Policji Garnizonu Lubelskiego.
Zbudowaliśmy profesjonalny tor przeszkód z 20 przeszkodami) z wykonaniem ścianki wspinaczkowej o wysokości 14 m oraz wybudowanie mostu Pałkiewicza, parkuru i drzwi treningowo-wyważeniowych.
Powstał też plac apelowo – manewrowy o powierzchni 9000 m2, drogi dojazdowe, parkingi (106 miejsc parkingowych dla interesantów).
Budynek dydaktyczno-szkoleniowy jest budynkiem trzykondygnacyjnym (w tym 2 kondygnacje nadziemne i 1 podziemna) o powierzchni użytkowej 722 m2.
Jest przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo. Na kondygnacji piwnicznej zlokalizowano pomieszczania magazynowe, techniczne, sanitarne oraz pomieszczenia do ćwiczeń taktycznych. Na parterze znajdują się 2 sale szkoleniowe, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze szatniowe, socjalne i sanitarne. Na piętrze znajduje się sala ćwiczeń, pomieszczenia biurowe oraz zaplecza szatniowo-sanitarne.
Wyposażony jest we wszystkie podstawowe instalacje oraz instalacje solarną i fotowoltaiczną. Sale wykładowe zostały wyposażone w specjalistyczne multimedialne urządzenia.
Wartość umowy o roboty budowlane: 19 mln zł.
Rzecznik Prasowy
KWP w Lublinie
komisarz Andrzej Fijołek