Nie daj się oszukać podczas sprzedaży w Internecie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nie daj się oszukać podczas sprzedaży w Internecie

Data publikacji 04.05.2021

Sprzedajesz coś przez portal aukcyjny - uważaj! O tym, jak szybko można paść ofiarą przestępców internetowych, przekonała się mieszkanka Łęcznej. Kobieta na jednym z portali aukcyjnych wystawiła na sprzedaż ogrodowy plac zabaw dla dzieci. Zamiast otrzymać na swoje konto pieniądze za sprzedaż przedmiotu, została oszukana. Z konta bankowego 31 - latki zniknęło ponad 2 tysiące złotych.

W niedzielę do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Łęcznej, która poinformowała, że padła ofiarą oszusta. 31 – latka w serwisie ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż ogrodowy plac zabaw dla dzieci o wartości 250 złotych. Następnie osoba zainteresowana kupnem placu zabaw nawiązała z nią kontakt za pomocą komunikatora internetowego. W rozmowie przekazała sprzedającej, że płatność została już wysłana, aby odebrać pieniądze należy wejść w przesłany link. 31 – latka kliknęła w załączony link gdzie wpisała  swoje dane osobowe  i dane karty. Jak się potem okazało z konta kobiety zniknęło ponad 2 tysiące złotych.

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze. Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty. Nie klikaj w nieznajome linki do stron.  Ostrożność, czujność i metoda ograniczonego zaufania pozwolą nam uniknąć problemów i nie stać się kolejną ofiarą oszusta! Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

aspirant Magdalena Krasna