Pijany i z dożywotnim zakazem wiózł na skuterze...rower - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Pijany i z dożywotnim zakazem wiózł na skuterze...rower

Data publikacji 19.04.2021

Niespotykany widok zauważyli policjanci, którzy zatrzymali do kontroli motorowerzystę przewożącego na swoim skuterze...rower. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek kierował swoim pojazdem „na podwójnym gazie”. Jakby tego było mało, policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Wola Uhruska miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Ujęcie z kamery radiowozu, gdzie mężczyzna wiezie na skuterze rower.

Na niecodzienny widok najechali policjanci w Bytyniu, którzy w piątek około 21.00 zauważyli motorowerzystę przewożącego na swoim skuterze…. rower. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że wiezie pojazd z naprawy. Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że miał w organizmie ponad 0,6 promila. Natomiast po sprawdzeniu w systemach przez policjantów wyszło na jaw, że ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.54 MB)

Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed  sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczeń sądu oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą również trzej inni kierujący zatrzymani przez włodawskich policjantów minionego weekendu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 19-letni motorowerzysta zatrzymany przez mundurowych, który miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna wpadł po obywatelskim zgłoszeniu, z którego wynikało, że w Orchówku motorowerzysta porusza się całą szerokością jezdni.  Ponad 1,6 promila alkoholu miał z kolei 19-letni rowerzysta z Włodawy zatrzymany wczoraj przez patrol Ruchu Drogowego. Mężczyzna był tak pijany, że nie mógł utrzymać równowagi. W ręce włodawskiej drogówki wpadł także podczas kontroli drogowej 27-letni włodawianin, który kierował samochodem ciężarowym z 0,7 promila w organizmie.

Skuter a na nim umieszczony rowe.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz konsekwencje finansowe. Przypominamy, alkohol to jedna z przyczyn wielu poważnych wypadków drogowych, dlatego apelujemy o stosowanie się do hasła jednej z kampanii społecznych: „Piłeś-nie jedź” oraz stanowcze reagowanie kiedy widzimy nietrzeźwego za kierownicą. Tylko w taki sposób możemy zadbać o wspólne bezpieczeństwo na drodze.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 692.35 KB)