Pijany z kilkudziesięcioletnim zakazem kierowania pojazdami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Pijany z kilkudziesięcioletnim zakazem kierowania pojazdami

Data publikacji 19.04.2021

29-latek zlekceważył postanowienie sądu dotyczące 70-letniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i pijany wsiadł za kierownicę audi. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w miejscowości Cyców. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę około godziny 18.00 policjanci z łęczyńskiej drogówki w miejscowości Cyców zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Za kierownicą siedział 29 - letni mieszkaniec gminy Cyców. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili,  że  29-latek posiada wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 2016 roku do 2086 roku. Mężczyzna wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. 

aspirant Magdalena Krasna