Aktualności

Zgłoś zagrożenie nie wychodząc z domu

Data publikacji 08.04.2021

Panująca obecnie pandemia to bardzo trudny czas dla nas wszystkich, ponieważ żyjemy z dużym obciążeniem różnych ograniczeń. Maksymalnie musimy ograniczać kontakty i wyjścia z domu. Dlatego w obecnej sytuacji doskonałym narzędziem wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już od 2016 roku. Aplikacja pozwala obywatelom bez wychodzenia z domu wskazanie Policji występujących konkretnych kategorii zagrożeń, poprzez wykorzystanie komputerów lub urządzeń mobilnych. W obecnie panującej sytuacji spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa kiedy należy maksymalnie ograniczyć kontakty i wyjścia z domu to doskonałe narzędzie do wymiany informacji między społeczeństwem a Policją. Wystarczy dowolne urządzenie z przeglądarką i dostępem do Internetu aby dokonać zgłoszenia.

Korzystanie z mapy nie wymaga podania żadnych danych osobowych. Jej działanie jest intuicyjne. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy miejsce i rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności do 5 megabajtów. Za pośrednictwem mapy możemy informować o wielu sytuacjach, które z punktu widzenia obywateli są bardzo ważne. Co istotne, każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia. Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania zdarzeń o charakterze nagłym. W przypadku potrzeby zgłoszenia takiego zdarzenia należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

Łęczyńscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tej aplikacji. Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a policjantami skuteczniej można zadbać o bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony