Kłusownik zatrzymany - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kłusownik zatrzymany

Data publikacji 07.04.2021

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 63 – letniego mieszkańca gminy Ludwin, który za pomocą narzędzi rybackich próbował nielegalnie łowić ryby na rozlewisku połączonym z rzeką Tyśmienica. Wewnątrz jednej z rozstawionych siatek znajdował się martwy bóbr. Mężczyzna już usłyszał zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym i Ustawy prawo łowieckie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy wspólnie z kryminalnymi realizując własne ustalenia pojechali  na teren rozlewiska w gminie Ludwin. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 63 – latek nielegalnie poławia ryby. Działania prowadzone były wspólnie z Państwową Strażą Rybacką.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce zauważyli mężczyznę, który na rozlewisku połączonym z rzekę Tyśmienica na łodzi podpływał do rozstawionych więcierzy i siatek. Po chwili jedną z siatek zaczął ściągać do brzegu. Kiedy policjanci podeszli do niego zauważyli w siatce zaplątanego bobra. Niestety zwierzę było martwe. Narzędzia służące do nielegalnego połowu ryb- więcierze i siatki, zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

63 – latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał zarzuty nielegalnego połowu ryb oraz połowu w czasie ochronnym na zwierzę rasy bóbr za pomocą wiecięrzy i sieci rybackich. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant Magdalena Krasna