Pijana 29-latka zostawiła niemowlę pod blokiem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Pijana 29-latka zostawiła niemowlę pod blokiem

Data publikacji 06.04.2021

Postępowanie wykaże czy 29-latka z Poniatowej naraziła swoje maleńkie dziecko na niebezpieczeństwo, kiedy zajmowała się nim pijana. Kobieta pozostawiła wózek z niemowlęciem pod blokiem, a sama poszła do mieszkania. Miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Wczoraj około godziny 18:00 opolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Poniatowej pijana kobieta zajmowała się swoim maleńkim dzieckiem. Według zgłoszenia, kobieta była w takim stanie, że nie była w stanie sama wejść do mieszkania. 

Na miejscu policjanci zastali stojący pod blokiem wózek z dzieckiem w środku. Na szczęście maluszkiem zaopiekowali się zaniepokojeni sytuacją świadkowie. Policjanci ustalili, że matka nie była w stanie zabrać dziecka na górę, więc poszła do mieszkania sama pozostawiając je przed blokiem. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kobiety blisko 2 promile alkoholu.

Dziecko zostało przebadane przez załogę karetki pogotowia. Kobieta trzeźwieje w policyjnej izbie zatrzymań. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli ustalić czy swoim postępowaniem mieszkanka Poniatowej nie naraziła swojego dziecka na niebezpieczeństwo. O zdarzeniu zostanie również powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich, który przyjrzy się kwestii sprawowania opieki nad dzieckiem. Gdy pijany opiekun narazi podopiecznych na niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu lub nawet życiu, może być ukarany grzywną, naganą lub karą pozbawienia wolności na okres od trzech miesięcy do pięciu lat.

aspirant sztabowy Edyta Żur