Aktualności

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze

Data publikacji 05.04.2021

Od piątku do niedzieli na drogach Lubelszczyzny doszło do 4 wypadków, w których rannych zostało 3 osoby, a 1 zginęła. Dzisiejsza doba zaczęła się od tragicznego wypadku w miejscowości Stoczek. Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze!

Od początku weekendu mamy słoneczną pogodę. Dobre warunki atmosferyczne stanowią dla niektórych zachętę do ryzykownej i niebezpiecznej jazdy. Od piątku do niedzieli na drogach Lubelszczyzny doszło do 4 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne, a 1 zginęła. Dzisiejsza doba zaczęła się od tragicznego wypadku w miejscowości Stoczek. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiło do szpitala, a 23-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu. W ciągu trzech pierwszych dni świątecznego weekendu odnotowaliśmy także ponad 100 kolizji a zatrzymanych zostało pomad 50 nietrzeźwych kierujących.

Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas kontroli policjanci będą sprawdzać także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bądź na podkładkach. Będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz na stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy na drodze.

Poruszając się po drogach pamiętajmy o tym, że:

  • oprócz nas są jeszcze inni równoprawni uczestnicy ruchu mający prawo do korzystania z dróg, bądźmy wyrozumiali i bardziej życzliwi dla tych, którzy mają mniejsze doświadczenie w kierowaniu pojazdami,
  • droga nie jest miejscem do brawury, a rozwaga, rozsądek i stosowanie się do ustalonych przepisów pozwolą nam bezpiecznie powrócić do domów,

Osoby piesze muszą pamiętać o tym, że:

  • chodnik to miejsce wyznaczone do ruchu pieszych, a w przypadku jego braku należy korzystać z pobocza lewej strony drogi,
  • każde gwałtowne wejście na jezdnię także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

Powrót na górę strony