Policjanci zabezpieczyli znaleziony niewybuch - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjanci zabezpieczyli znaleziony niewybuch

Data publikacji 02.04.2021

Dyżurny biłgorajskiej komendy został poinformowany przez mieszkańca gminy Turobin o znalezieniu niewybuchu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna zauważył niebezpieczny przedmiot przy moście rzeki Por w miejscowości Tarnawa Duża. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że znalezionych niewybuchów nie należy samodzielnie przenosić, a tym bardziej próbować rozbrajać.

Wczoraj około godziny 10:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego treści wynikało, że mieszkaniec gminy Turobin podczas spaceru w rejonie  mostu rzeki Por w miejscowości Tarnawa Duża (gmina Turobin) znalazł przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Policjant z grupy rozpoznania minersko- pirotechnicznego potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że był to skorodowany granat, który nie posiadał zapalnika, nie stwarzał bezpośredniego zagrożenia detonacji. Policjanci zabezpieczyli znalezisko.

Przypominamy, żeby w przypadku znalezienia niewybuchu nie dotykać go, ani nie przenosić. Miejsce, gdzie się  znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jak najszybciej należy poinformować służby, które bezpiecznie usuną niebezpieczne znalezisko. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

sierżant sztabowy Joanna Pilarska