Aktualności

Porozumienie o współpracy z opolskim zakładem karnym

Data publikacji 25.03.2021

Zabawki wykonane przez osadzonych będą wręczane przez policjantów w trakcie codziennej służby dzieciom, które stały się uczestnikami awantur domowych, zdarzeń drogowych i innych, którym towarzyszą trudne emocje. To jeden z efektów porozumienia, które podpisali: Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim nadkom. Leszek Wierzejski i dyrektor Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim ppłk Cyprian Bas.

Komendę Powiatową Policji w Opolu Lubelskim i Zakład Karny w Opolu Lubelskim łączy wiele lat bardzo dobrej współpracy. Policjanci i funkcjonariusze zakładu karnego wielokrotnie organizowali wspólne działania i akcje. Kierownictwo opolskiej komendy i zakładu karnego postanowiło zaplanować porozumienie dotyczące współdziałania, w którym uwzględnione zostały zakres i kierunek działań. Funkcjonariusze określili w jakich dziedzinach będą współpracować i  na jakie sytuacje zwrócą szczególną uwagę.

Po rozmowie na temat wspólnych planów na przyszłość, dokonano uroczystego podpisania porozumienia, które przypieczętowano serdecznym uściskiem dłoni.

Na zakończenie spotkania, funkcjonariusze zakładu karnego wręczyli opolskim policjantom pudło pełne maskotek wykonanych przez osadzonych w opolskim zakładzie karnym. Zabawki będą wręczane przez policjantów w trakcie codziennej służby dzieciom, które stały się uczestnikami awantur domowych, zdarzeń drogowych i innych, którym towarzyszą trudne emocje. Będą one miały za zadanie pocieszyć i zająć uwagę malucha aby choć na chwilę zapomniał o smutnych okolicznościach zdarzenia.

aspirant sztabowy Edyta Żur

Powrót na górę strony