Aktualności

Szczepienia policjantów na Lubelszczyźnie

Data publikacji 25.03.2021

Dziś została zainaugurowana akcja szczepień służb mundurowych na Lubelszczyźnie. W szpitalu MSWiA w Lublinie pierwsze dawki szczepionki przyjęli funkcjonariusze z lubelskiego garnizonu Policji. Aby szczepienia mundurowych przebiegały sprawnie oraz nie powodowały obciążeń medyków szczepiących inne grupy osób, funkcjonariusze będą szczepić się do późnych godzin wieczornych a także w weekendy.

Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Straży Miejskiej Miasta Lublin oraz Krajowej Administracji Skarbowej przed szpitalem udzielają informacji dziennikarzom.

Ogólnopolska akcja szczepień służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji została zainaugurowana wczoraj w Warszawie. Dziś ruszyły szczepienia na Lubelszczyźnie. Akcję szczepień służb mundurowych w naszym województwie koordynuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Pielęgniarka trzyma w ręku strzykawkę oraz fiolkę z preparatem do szczepień.

W tym celu na terenie województwa wyznaczono kilka punktów szczepień. Jednym z nich jest Samodzielny Publiczny Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Lublinie i to właśnie tam od rana pierwsze dawki szczepionki przyjęli funkcjonariusze Policji.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie  inspektor Dariusz Chmielowiec poddaje się szczepieniu.

W ramach inauguracji akcji szczepień służb mundurowych na Lubelszczyźnie dobry przykład dali przedstawiciele kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Straży Miejskiej Miasta Lublin oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Policjant otrzymuję dawkę szczepionki.

Inaugurując dzisiejszą akcję, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – inspektor Artur Bielecki przekazał, że w lubelskim garnizonie zaszczepionych zostanie ponad 2500 zadeklarowanych funkcjonariuszy Policji.

Wpierwszym planie policjantka sprawdza listę. W drugim planie pielęgniarka bada policjanta przed podaniem szczepionki.

Aby szczepienia mundurowych przebiegały sprawnie oraz nie powodowały obciążeń medyków szczepiących inne grupy osób, funkcjonariusze będą szczepić się do późnych godzin wieczornych a także w weekendy.

Zdjęcie zrobione z góry policjant otrzymuje szczepionkę od pielęgniarki.

Szef lubelskiego garnizonu Policji zachęcił mundurowych do włączenia się do procesu szczepień.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie zachęca do szczepień przeciw Covid 19.

komisarz Andrzej Fijołek

  • nadbrygadier Grzegorz Aalinowski w czasie podawania szczepionki przeciw Covid 19
  • Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Lublinie otrzymuje dawkę szczepionki na Covid 19.
  • Podinspektor Krzysztof Guściora Naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej otrzymuje dawkę szczepionki przeciw Covid 19.
Powrót na górę strony