Bądź odpowiedzialny – dezynfekcja, dystans, maseczki! - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Bądź odpowiedzialny – dezynfekcja, dystans, maseczki!

Data publikacji 21.03.2021

Dezynfekcja, dystans i maseczki, to działania jakie każda osoba powinna podjąć aby zmniejszyć ryzyko przed zakażeniem covid 19. Każdy z nas jest częścią społeczności dlatego warto być odpowiedzialnym dla wspólnego dobra. Przypominamy, że osoby nie stosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Tylko wspólnymi siłami – medyków, służb mundurowych, ale przede wszystkim dojrzałego i odpowiedzialnego społeczeństwa możemy wygrać walkę z pandemią COVID-19

Dojrzałe i odpowiedzialne zachowania, takie jak chociażby zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja pomagają w walce z pandemią. Warto być odpowiedzialnym dla wspólnego dobra nas wszystkich.

Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy oraz ograniczenia reagując na łamanie obowiązujących przepisów związanych z pandemia koronawirusa. Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami prowadzonymi przez mundurowych i pracowników inspekcji sanitarnej. Osoby nie stosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Komisarz Andrzej Fijołek