Nastolatkowie sprawcami usiłowania rozbójniczego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nastolatkowie sprawcami usiłowania rozbójniczego

Data publikacji 23.02.2021

50 złotych próbowali wymusić od nastoletniego mieszkańca Łęcznej dwaj 14 – latkowie i ich 17 – letni kompan. Za niespełnienie żądań grozili pobiciem. Sprawą zajęli się łęczyńscy kryminalni. Dzisiaj 17 – latek trafi z wnioskiem o areszt do Prokuratury z kolei najmłodszymi sprawcami zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18.00. Kiedy 17 – letni mieszkaniec Łęcznej  wychodził z jednego ze sklepów znajdującego się na łęczyńskim deptaku podeszło do niego trzech młodych mężczyzn. Zażądali od niego 50 złotych następnie grozili pobiciem. Wówczas 17 – latek powiedział, że pieniądze ma w domu. Wtedy poszli za nim i czekali na obiecaną gotówkę na korytarzu w bloku. Nastolatek schronił się w mieszkaniu swoich dziadków i opowiedział o całej sytuacji. Następnie o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za sprawcami tego zdarzenia. Na podstawie zgromadzonych materiałów w tej sprawie wytypowali podejrzanych. Już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj 14 – latkowie i 17 – latek. Wszyscy to mieszkańcy Łęcznej.

Policjanci przedstawili im zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Nieletni sprawcy po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni do domu. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Z kolei ich 17 – letni kompan trafił do policyjnej celi. Dzisiaj z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania zostanie doprowadzony do Prokuratury. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

aspirant Magdalena Krasna