Nie zatrzymał się przed znakiem "Stop". Uderzył w citroena - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nie zatrzymał się przed znakiem "Stop". Uderzył w citroena

Data publikacji 22.02.2021

Pięć osób w szpitalu, to efekt wczorajszego zdarzenia drogowego na drodze 747 w okolicach Chodla. Jadący oplem w kierunku Chodla 54 latek nie zatrzymał się przed znakiem „Stop” i nie ustępując pierwszeństwa, zderzył się z citroenem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. W ciągu ostatniego weekendu doszło w powiecie opolskim dodatkowo do 5 innych zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożność i wyobraźnię.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na drodze wojewódzkiej 747. Jadący z Poniatowej w kierunku Chodla mieszkaniec gminy Chodel nie zatrzymał się przed znakiem „Stop” nie ustępując tym samym pierwszeństwa przejazdu citroenowi, którym podróżował wraz z dwójką pasażerów 26 letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie, w efekcie czego doprowadził do zderzenia pojazdów. Siła zderzenia zepchnęła citroena na znak wskazujący kierunek jazdy a następnie przydrożną latarnię. Zarówno obydwaj kierujący jak i troje pasażerów zostali przewiezieni do szpitali.

W ciągu minionego weekendu doszło do dodatkowo do pięciu kolizji, których sprawcy często lekceważąc trudne warunki, nie dostosowywali prędkości do panujących na drodze warunków. Na szczęście ich uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń.

Apelujemy o ostrożną jazdę. Zimowa aura często stwarza trudne warunki na drodze wymagające od uczestników ruchu szczególnej rozwagi i wyobraźni.

aspirant sztabowy Edyta Żur