Zatrzymani nietrzeźwi kierujący - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 15.02.2021

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu janowskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał blisko trzy promile i kręcił „bączki” na stacji paliw uszkadzając inny samochód.

W miniony weekend na terenie powiatu janowskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy nietrzeźwy to zatrzymany do kontroli drogowej 60-latek kierujący mercedesem. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila. Kolejny zatrzymany to kierujący renault 22-latek. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu blisko trzy promile. Ponadto na parkingu przy stacji paliw kręcąc autem „bączki” uszkodził stojący tam samochód ciężarowy a następnie odjechał z miejsca.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi odpowiedzą za jadę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Jednak takie nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie może mieć o wiele więcej skutków niż wyrok, czy utrata prawa jazdy. Nietrzeźwi kierowcy stanowią, bowiem zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu, których przypadkiem napotkają na swojej drodze. Często są sprawcami tragedii, w których zdrowie i życie tracą niewinni ludzie.