Aktualności

Natychmiastowa reakcja i pomoc dzielnicowego uratowała 53-latka

Data publikacji 11.02.2021

Szybka reakcja i pomoc ze strony dzielnicowego pomogła uratować 53 -latka, który wczoraj w samej piżamie szedł ulicami miasta. Mężczyznę kilka minut po zgłoszeniu namierzył policjant i przekazał pod fachową opiekę medyczną.

Wczoraj po godzinie 17:30 dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał nietypowe zgłoszenie dotyczące idącego chodnikiem mężczyzny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż w duży mróz mężczyzna ubrany był jedynie w piżamę, a w ręku miał wkłuty wenflon. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Odnalazł go dzielnicowy: sierżant sztabowy Kamil Miszczak, który zauważył opisywanego w zgłoszeniu mężczyznę idącego ulicą Przemysłową. Policjant natychmiast zaoferował pomoc 53-latkowi z Krasnegostawu, który jak się tłumaczył, wyszedł ze szpitala i kieruje się w stronę domu. W niespełna kilkanaście minut mężczyzna został przekazany pod fachową opiekę personelu medycznego. Dzięki szybkiej pomocy mężczyźnie nic się nie stało.

Cały czas apelujemy o zwracanie uwagi na osoby zagrożone wychłodzeniem i informowanie o tym odpowiednich służb, pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony