Aktualności

Pamiętajmy o osobach narażonych na wychłodzenie

Data publikacji 27.01.2021

Wczoraj wieczorem policjanci interweniowali po zgłoszeniu o nietrzeźwym mężczyźnie znajdującym się w centrum Włodawy. Jak się okazało był to bezdomny. Stróże prawa zabrali go w celu wytrzeźwienia, aby zapobiec wychłodzeniu. Przypominamy, aby cały czas zwracać uwagę na osoby narażone na wychłodzenie, które mogą potrzebować pomocy. Nasza reakcja może uratować komuś życie.

Wczoraj wieczorem około godziny 20:00 dyżurny włodawskiej komendy odebrał zgłoszenie o osobie nietrzeźwej na ulicy Rynek we Włodawie. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że leżącego mężczyznę zauważył jeden z mieszkańców Włodawy i powiadomił służby. Okazało się, że 58-latek jest osobą bezdomną. Na miejscu była obecna również karetka pogotowia, która przekazała nam nietrzeźwego. Policjanci, aby zapobiec wychłodzeniu mężczyzny zabrali go do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Dzisiaj zostaną powiadomione o jego sytuacji właściwe instytucje pomocowe.

Pamiętajmy, że kiedy temperatura spada poniżej zera osoby bezdomne, nietrzeźwe, starsze i samotne są bardziej narażone na wychłodzenie. Dlatego widząc człowieka, który może potrzebować pomocy należy powiadomić służby, które sprawdzą każdy taki sygnał. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować komuś życie.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz

Powrót na górę strony