Aktualności

Tymczasowy areszt dla oszustów podszywających się za policjanta

Data publikacji 24.01.2021

Trzy najbliższe miesiące w areszcie tymczasowym spędzą dwaj mężczyźni w wieku 22 i 35-lat. Uczestniczyli oni w procederze wyłudzeń pieniędzy metodą na policjanta. Chełmscy policjanci zatrzymali ich na terenie Warszawy. W ten sposób, w ostatnim czasie, oszukali troje mieszkańców Chełma. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Chełmscy policjanci ustalili personalia dwóch oszustów, który w ostatnim czasie wyłudzili ponad 80 tysięcy złotych metodą na policjanta. Ich ofiarą padło troje mieszkańców Chełma. Dwoje pokrzywdzonych w telefonicznej rozmowie uwierzyło, że będą uczestniczyli w policyjnej akcji przeciwko oszustom bankowym. Przelali pieniądze na wskazane rachunki bankowe. W jednym przypadku policjanci zablokowali możliwość wypłaty z konta oszusta. Kolejna pokrzywdzona nie odniosła straty, gdyż zorientowała się, że jest oszukiwana i nie przelała żądanej kwoty.

Mężczyźni zostali zatrzymany na terenie Warszawy. Obaj byli już notowani. 22-latek za przestępstwa przeciwko mieniu i wolności, z kolei 35-latek za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe.

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony