Aktualności

Dzielnicowi uratowali 55-latka przed wychłodzeniem

Data publikacji 19.01.2021

Wczoraj w trakcie służby krasnostawscy dzielnicowi pomogli mężczyźnie, który znajdował się w pustostanie na terenie miasta. 55-latek zdradzał już pierwsze symptomy wychłodzenia. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, którzy powiadomili załogę karetki pogotowia oraz pracowników opieki społecznej mężczyzna trafił pod fachową opiekę medyczną.

Krasnostawscy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem i sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać. Wczoraj podczas służby dzielnicowi pomogli mężczyźnie, który samotnie pomieszkiwał w jednym z pustostanów na terenie miasta. 55-latek zdradzał już pierwsze symptomy wychłodzenia. Mundurowi od razu powiadomili załogę karetki pogotowia oraz pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który również przybył na miejsce. Mężczyzna trafił pod fachową opiekę personelu medycznego.

Cały czas apelujemy o zwracanie uwagi na osoby zagrożone wychłodzeniem i informowanie o tym odpowiednich służb, pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Powrót na górę strony