Oszukani podczas zakupów internetowych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Oszukani podczas zakupów internetowych

Data publikacji 12.01.2021

Troje mieszkańców Puław zostało oszukanych podczas zakupów internetowych. Chcąc kupić telefon, kartę graficzną i baterie, osoby te straciły od 100 do 1300 złotych. Wszystkie zdecydowały się na płatność „z góry”, jeszcze przed otrzymaniem towaru. Po wykonaniu przelewów, kontakt ze sprzedającymi się urwał, a kupujący nie otrzymali zamówionych przedmiotów.

Wczoraj do komendy w Puławach wpłynęły trzy zgłoszenia o oszustwach internetowych. Mieszkańcy Puław, którzy za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego chcieli kupić telefon, kartę graficzną do komputera i baterie, stracili od 100 do 1300 zł.  

Wszyscy kupujący dali wiarę w uczciwość sprzedawców i zdecydowali się na opcję zapłaty z góry. We wszystkich przypadkach, sprzedający utrzymywali z nimi kontakt telefoniczny i za pomocą SMS. Niestety, po dokonaniu wpłaty kontakt się urwał, a kupujący nie otrzymali zamówionych towarów ani zwrotu pieniędzy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zgłoszonych spraw i apelują o ostrożność oraz dokładne sprawdzanie profilu sprzedającego, a także rozważenie bardziej bezpiecznych form płatności.

podkomisarz Ewa Rejn - Kozak