Zatrzymany za uszkodzenie nagrobków - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zatrzymany za uszkodzenie nagrobków

Data publikacji 12.01.2021

Łęczyńscy policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia nagrobków na cmentarzu parafialnym. Okazał się nim 34 – letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj funkcjonariusze weszli jego mieszkania gdzie został zatrzymany i przewieziony do komendy. Przyznał się i tłumaczył, że był pijany. Był już w przeszłości karany i będzie odpowiadał w warunkach recydywy czym naraził się na surowszą karę.

W miniony piątek policjanci z Łęcznej otrzymali informację, o zdewastowanych grobach na cmentarzu parafialnym w Łęcznej. Po otrzymanym sygnale na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo – śledcza oraz przewodnik z psem tropiącym. Funkcjonariusze między innymi przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli monitoring

Jak ustalili policjanci do dewastacji doszło w nocy z czwartku na piątek. Nieznany wówczas sprawca dokonał uszkodzenia 2 nagrobków poprzez połamanie płyt i uszkodzenia fundamentu oraz w 23 nagrobkach poprzesuwał płyty. Swoim przestępczym procederem spowodował straty na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

W wyniku przeprowadzonych intensywnych czynności policjanci ustalili sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 34 – letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Policjanci przedstawili mu zarzut zniszczenie mienia, znieważenia miejsca spoczynku i wybryk chuligański. Mężczyzna działał również w warunkach recydywy czym naraził się na surowszą karę.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

asp. Magdalena Krasna

 

 

  • Policjant prowadzący podejrzanego
  • nagrobek z przesunięta i pękniętą płytą nagrobną
  • zatrzymany mężczyzna i policjant